Perşembe, 2024-03-28, 12:55:42
Hoşgeldin Misafir | RSS
Ana Sayfa Vista'dan XP'ye veya XP'den Vistaya Geçerken HDD Sorunu - iXir Forum UYE OL Giriş

[ Forumdaki Yeni Mesajlar · Üye Listesi · FORUM KURALLARI · Forum'da Ara · RSS ]

• Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: QPerformance, x-ray  
iXir Forum » ISLETIM SISTEMLERI » Windows VISTA » Vista'dan XP'ye veya XP'den Vistaya Geçerken HDD Sorunu (Resimli Anlatım)
Vista'dan XP'ye veya XP'den Vistaya Geçerken HDD Sorunu
QPerformance Tarih: Çarşamba, 2009-01-21, 4:31:20 | Mesaj # 1
iXir Computer Kurucusu
Üye Grubu: Administrators
Mesajları: 119
Karizma: 1
Durum: Offline

Vista Yüklü Bilgisayarınıza XP Yüklerken, Yada XP Kurulu Bilgisayara VISTA Yüklerken SATA Sorunuyla Karşılaşabilirsiniz ... Bunun Nedeni SATA Driverlar'ının CD içerisin'de Olmamasıdır..
Bu Sorunu Düzeltmek için Bir Adet Boş CD'ye ve nLite Programına Ihtiyacımız Olacak...

Öncelikle Sata Driver'larını ve nLite Programını Indirelim...

• nLite Programını Indirmek icin Tıklayın...

• Toshiba Sata Driverlarını Indirmek icin Tıklayın...

• Toshiba Haricindeki Tüm Notebook ve Masaüstü Bilgisayarların Sata Driverlarını Yüklemek icin Tıklayın...

RAR Şifresi : sonrap

Gerekli Indirme Islemlerini Yaptıktan Sonra Masaüstünde Boş Bir Klasor Olusturun XP yada VISTA ... Elinizdeki b]XP[/b] yada VISTA CDsini Bu Klasörün icine Kopyalayın..

EVET BAŞLIYORUZ...

nLite Programını Kurun ve Çalıştırın... Gelen ilk Ekranda Language Kısmından Turkish'i Seçin ve Devam'a Basın...

Size XP yada VISTA Klasörünün Yerini Soracak.. Msaüstünde Oluşturduğunuz Klasörü Seçip Devam'a Basın...

Gelen Ekranda Herhangi Bir Işlem Yapmadan Sadece Devam'a Basın...

Sonraki Sayfada Sürücüler ve Açılabilir ISO Seçeneklerini Seçip Ardından Devam'a Basın...

Gelen Ekranda Ekle'ye Basın... Tek Sürücü'ye Basın... Daha Önce Indirdiğiniz Sata Driverlarının Bulunduğu Klasör'ü Bulun ve "iaachi" isimli Dosyayı Seçip Aç'a Basın...

Açılan Pencerede En Üstteki 2 Dosya Hariç Diğer Dosyalın Tamamı'nı Klavyenizdeki CTRL Tuşunu Kullanarak Seçin ve Devam'a Basın...

Değişiklikler Uygulansınmı ? Diye Soracak... Evet Deyin... Bu Işlem Performansınıza Bağlı Olarak Bir Kaç Dakika Sürebilir... Gelen Pencerede Mod Bölümünde Doğrudan Yazdır'ı Seçin... CD için Bir isim Yazın... Yazma Hızını En Düşük Seviyeye Ayarlayın.. ve Yazdır Deyin...

Devam Deyip Bitir'e Basın... Artık Sata Destekli CD'niz Hazır...

Windows XP Kurulm Ekranında Kuruluma Başlarken Size 2 Seçenek Sunuyor...

1)Dosya Sistemini Olduğu Gibi Bırak...
    2)NTFS Olarak Biçimlendir... Bunu Seçip Kuruluma Hızlı Biçimlendir Derseniz Kuruluma Hatasız Bir Şekilde Devam Edersiniz...

Forumlardaki Kırık Linkler, Crack, Serial, Warez v.b Yasadışı Paylaşımları Derhal Editor ve Moderatörlere Bildiriniz..
  •  
    iXir Forum » ISLETIM SISTEMLERI » Windows VISTA » Vista'dan XP'ye veya XP'den Vistaya Geçerken HDD Sorunu (Resimli Anlatım)
    • Page 1 of 1
    • 1
    Search:

Copyright iXir Computer © 2024 Tüm Hakları Saklıdır