Perşembe, 2024-03-28, 6:10:18
Hoşgeldin Misafir | RSS
Ana Sayfa Dersimiz SEO (Ücretsiz E-Kitap) - iXir Forum UYE OL Giriş

[ Forumdaki Yeni Mesajlar · Üye Listesi · FORUM KURALLARI · Forum'da Ara · RSS ]

• Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: QPerformance, x-ray  
iXir Forum » WEBMASTER DUNYASI » Yeni Başlayanlar.. » Dersimiz SEO (Ücretsiz E-Kitap) (Yazan: Deniz Coşkun.)
Dersimiz SEO (Ücretsiz E-Kitap)
QPerformance Tarih: Salı, 2009-02-03, 3:14:54 | Mesaj # 1
iXir Computer Kurucusu
Üye Grubu: Administrators
Mesajları: 119
Karizma: 1
Durum: Offline

Aşşağıdaki Yazı E-Kitabı Yazan Yazar'a Aittir...

Önemli Duyuru: Arkadaslar kitap ilk ciktigi günden itibaren binlerce kisi tarafindan indirildi ve indirenlerin en az 3 kati kisi tarafindan da internet üzerinden okundu. Hemen hemen her forumda e-kitap bölümlerinde, Webmaster ve seo köselerinde sabit olarak, yeni webmaster forumlarinda ise ilk acilan konulara konulan bir basucu kitabi haline gelmistir. Siz degerli Türk Webmasterlarina tesekkürü bir borc biliyorum. Cok yakinda SEO ile ilgili degil ama Internet Marketin ile ilgili bir e-kitap cikarmayi planliyorum.

Bu arada SEO kitabimizdan üniversite de tez konularinda faydalanan arkadaslar olmussa, oluyorsa ve olacaksa beni bundan haberdar ederlerse cok sevinirim.

Ben de forumlar üzerinden dağıtmaya karar verdim...

Kitap ücretsiz ve kendi sitemde dahil hiçbir site veya kuruluşun reklamını barındırmıyor. Kitap SEO kelimesini hiç duymamış bir kişiye göre başlanıp SEO bilgi ve taktikleri verilmiştir.

NEDEN YAZDIM?: Çünkü bir çok forum ve sitede SEO kelimesini hiç duymamış veya duysa bile pek bilgi sahibi olmayan kişilerle karşılaştım. Hatta bu kişilerden bazıları çok değerli coder ve designer abilerimiz. Bazen bu konunun resimli anlatılmasını isteyenler oldu. Biri yapsa da görsek diyen oldu. Bu gibi şeylerin önüne geçmek amacıyla ve daha bilinçli Türk Webmaster ları görmek ve yeni başlayanlara yol göstermek için yazdım...

NEDEN ÜCRETSİZ?: Kitap yazmamın sebebi bilgi paylaşmaktı ve Türkiye'de insanlar aslına bakarsanız bu tür e-kitap lara pek de ücret ödemiyorlar. 2 gün sonra zaten envai çeşit foruma marez olarak düşecekti. Bende bunu başkaları yapacağına ben yapayım dedim ve kitabı ücretsiz dağıtıp herkesin bu kitaptan istifade etmesini sağlamayı düşündüm. Bu hizmetin ayrıca ÜCRETSİZ KAYNAK PAYLAŞIMI na örnek olacağı düşüncesindeyim...

NELER YAZIYOR?: Kitabın içindeki yazılardan çoğu yabancı makalelerden yaptığım çevirilerin kendi kelimelerim ile harmanlanmış şeklidir. Hepsi de herkes tarafından kabul gören bir takım bilgiler ve bunların yanında bir takım taktikler yer almaktadır. Mesela sitenizi Google'da 24 saatten az bir zamanda indexlenmesi ve benzeri taktikler.
SON OLARAK: Son olarak kitabı istediğiniz yerde sitebir.org sitemize link vermek ricası ile istediğiniz miktarda dağıtabilirsiniz. Kitabın akışını bozmamak şartı ile kitabın başına veya sonuna ek sayfa koyarak kendi sitenizin linki ile de yayınlayabilirsiniz fakat yine sitebir.org a link vermek ricası ile. Rica diyorum çünkü orası sizin insafınıza kalmış bir nokta.

Kitap sürekli güncellencektir. İleri versiyonları için ise tek başına yazamayacağımı düşündüğümden bir ekip topluyorum şu aşamada bir arkadaşım daha yardımcı olacağını söyledi bize yardım etmek isteyenler denzey@gmail.com adresine mail atabilirler.
Bu yazıyı sadece iki webmaster sitesinde ve kendi sitemde yayınlıyor ve bu üç noktada dağıtıyorum... Sizlerde kendi sitenizde kitabımızı dağıtabilirsiniz...

Kitabı İndirmek İçin: RapidShare: 1-Click Webhosting

OfenOffice Dökümanı Olarak: RapidShare: 1-Click Webhosting

Saygılar

Forumlardaki Kırık Linkler, Crack, Serial, Warez v.b Yasadışı Paylaşımları Derhal Editor ve Moderatörlere Bildiriniz..

iXir Forum » WEBMASTER DUNYASI » Yeni Başlayanlar.. » Dersimiz SEO (Ücretsiz E-Kitap) (Yazan: Deniz Coşkun.)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright iXir Computer © 2024 Tüm Hakları Saklıdır