Perşembe, 2024-03-28, 11:33:07
Hoşgeldin Misafir | RSS
Ana Sayfa EasyPHP - Sitenizi, kurmadan önce bilgisayarınızdan deneyin - iXir Forum UYE OL Giriş

[ Forumdaki Yeni Mesajlar · Üye Listesi · FORUM KURALLARI · Forum'da Ara · RSS ]

• Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: QPerformance, x-ray  
iXir Forum » WEBMASTER DUNYASI » Program ve Araçlar » EasyPHP - Sitenizi, kurmadan önce bilgisayarınızdan deneyin
EasyPHP - Sitenizi, kurmadan önce bilgisayarınızdan deneyin
Apaydn Tarih: Salı, 2009-02-17, 8:21:31 | Mesaj # 1
Süper Moderatör
Üye Grubu: Moderators
Mesajları: 28
Karizma: 1
Durum: Offline

Açıklama:
EasyPHP; Windows altında Dinak PHP dili ve veri tabanlarının etkin kullanımına olanak sağlayan komple bir yazılım paketidir. Paket, bir Apache server ve bir MySQL Database ile birlikte, web site yada uygulamalarınız için geliştirici araçlar içerir ve PHP kodlarını çalıştırır. > easyphp.org

EasyPHP benim de kullandığım bir yazılımdır. Önce buradaki linkten inidirp kurun, özellikle 1.8 sürümünü verdim, 3.0 hata falan verebiliyor.
Şöyle bir yazılımdır; kurduktan sonra açıyorsunuz, "C:\Program Files\EasyPHP1-8\www" klasörüne giriyorsunuz, web sitenizde kuracağınız scripti buraya atıyorsunuz dosya şeklinde, daha sonra http://127.0.0.1 şeklindeki localhost IP'nize giriyorsunuz, oradan seçiyorsunuz scriptin klasörünü, duruma göre install yapıyorsunuz vs. vs.

Yani bizim değimimizle "localhost" da "sitenizi deniyorsunuz". Php kodlaması üzerine yapılmış bir yazılım. Html de gösteriyor sanırım, aam asp görüntüleyemiyorsunuz. Faydalı bir program.

konu yazarı olarak notum: Açmadan önce "başlat>programlar>başlangıç" kısmına atın kısayolu, çünkü açtığınızda bilgisayarınızı resetleme gibi problemle karşılaşabilirsiniz. Başlangıçta açılırsa problem olmaz. Kota falan zaten yemiyor.

10 üzerinden 8

TIKLA VE PROGRAMI BİLGİSAYARINA İNDİR - BİLGİSAYAR TUTKUNLARI

Bilgisayar Tutkunlarının Yeri >>> iXirComputer.com

iXir Forum » WEBMASTER DUNYASI » Program ve Araçlar » EasyPHP - Sitenizi, kurmadan önce bilgisayarınızdan deneyin
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright iXir Computer © 2024 Tüm Hakları Saklıdır