Perşembe, 2024-03-28, 11:47:36
Hoşgeldin Misafir | RSS
Ana Sayfa Ufak Xp Sorunarı ve çözümeri - iXir Forum UYE OL Giriş

[ Forumdaki Yeni Mesajlar · Üye Listesi · FORUM KURALLARI · Forum'da Ara · RSS ]

• Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: QPerformance, x-ray  
iXir Forum » ISLETIM SISTEMLERI » Windows XP » Ufak Xp Sorunarı ve çözümeri
Ufak Xp Sorunarı ve çözümeri
x-ray Tarih: Pazartesi, 2009-01-26, 5:12:56 | Mesaj # 1
Süper Üye
Üye Grubu: Yeni Üye
Mesajları: 122
Karizma: 0
Durum: Offline

Xp klasör sorunu:
Benim daha önce başıma geldi siniz bozucu bir şey. Herhengi bir klasörü çift tıklayıp açtığınız zaman klasör açılmaz onun yerine arama sayfası çıkar. Klasörü açmak için sağ tıklayıp aç demeniz gerekir.

Çözümü:
1- Öncelikle Regedit'e girin. ( Başlat > Çalıştır > regedit )
2- HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell kısmına gelin.
3- Bu kısma girdikten sonra, sağ taraftaki Default (Varsayılan) değeri "none" yapın. (tırnaklar yok.)
4- HKEY_CLASSES_ROOT\Drive\shell kısmına girin.
5- Bu kısma girdikten sonra, sağ taraftaki Default (Varsayılan) değeri "none" yapın. (tırnaklar yok.)

sorun düzeldi.

Otobatik Kullan Sorunu:
Bilgisayara taktığınız Cd, DVD, Flash disk vs. otamatik olarak başlamaz. Bilgisayarıma girip açmanız gerekir.

Çözümü:
Başlat>Çalıştır> ve gpedit.msc yazın. Açılan pencerede sol taraftaki kulanıcı yapılandırmasına çiftıklayın ordan yönetim şablonlarını > sistem > otamatik çalıştır özeliğini kapat segmesini aç ve yapılandırılmadı seçeneğini seç. ve bilgisayarını yeniden başlat.

Masa Üstü Simgesi
Eğer hızlı başlat menüsünde yer alan "Masa Üstünü Göster" simgesini siler ya da kaybederseniz

Çözümü:
Yeni bir not defteri belgesi oluşturun ve şunları kopyalayıp yapıştırın.

[Shell]
Command=2
IconFile=Explorer.exe,3
[Taskbar]
Command=ToggleDesktop

Daha sonra bunu farklı kaydet diyerek “Masaüstünü Göster.scf” adıyla kaydedin. Şimdi Masa Üstünü Gösteren simge tekrar oluştu Oluşan simgeyi hızlı başlat üzerine sürükleyin.

Forumlardaki Kırık Linkler, Crack, Serial, Warez v.b Yasadışı Paylaşımları Derhal Editor ve Moderatörlere Bildiriniz..

iXir Forum » ISLETIM SISTEMLERI » Windows XP » Ufak Xp Sorunarı ve çözümeri
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright iXir Computer © 2024 Tüm Hakları Saklıdır