Perşembe, 2024-03-28, 11:48:56
Hoşgeldin Misafir | RSS
Ana Sayfa Joomla Kurulumu - iXir Forum UYE OL Giriş

[ Forumdaki Yeni Mesajlar · Üye Listesi · FORUM KURALLARI · Forum'da Ara · RSS ]

• Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: QPerformance, x-ray  
iXir Forum » HAZIR SISTEMLER » Joomla » Joomla Kurulumu (Resimli anlatım.)
Joomla Kurulumu
x-ray Tarih: Cumartesi, 2009-01-31, 6:55:34 | Mesaj # 1
Süper Üye
Üye Grubu: Yeni Üye
Mesajları: 122
Karizma: 0
Durum: Offline

Zorlanan veya bilmeyen arkadaşlar için Joomla! Kurulumunu resimli olarak anlatıyorum.

İlk olarak: Joomla sitesine giriyoruz ve Joomla son versiyonu indiriyoruz.

Başlıyoruz.

Ben bu anlatımı hazırlarken localhosttan yararlandım. Joomla klasörü içinde yaptım.

En başta bir veritabanı yaratıyoruz. Kullanıcı adını ve şifresini ayarlıyoruz ve kuruluma geçiyoruz.

http://sitenizinadresi/joomladizini/ yazdığınızda Joomla kurulu olmadığından direkt olarak yükleme paneli gelecek.

Kontrol ediyoruz ve Next butonuna tıklıyoruz.

Joomla Kullanıcı Anlaşması geliyor. Next'e basarak yine ilerliyoruz. Okumayı Unutmayınız

Bizden veritabanı bilgilerimizi istiyor. Yazıyoruz ve Next butonuna basıyoruz.

Onaylama penceresi geliyor. Tamam diyerek ilerliyoruz.

Sitemizin adını giriyoruz ve Next butonuna tıklayarak ilerliyoruz.

Url ve Path bilgileri geliyor. Altında ise Administrator ayarları yapılıyor. Admin maili ve şifresini giriyoruz. Next'e basarak ilerliyoruz.

Sitemizin kurulduğunu söylüyor. View Site diyerek sitenize bakabilirsiniz, Administration'a basarak Admin panelinize gidebilirsiniz.
Sitemizi görmek için View Site butonuna bastık.

Sitemizin açılması için Installation klasörünü silmemizi istiyor. Klasörümüzü siliyoruz, sayfayı yeniliyoruz ve...

Joomla! Siteniz Hazır!

Kaynak: Zone

Forumlardaki Kırık Linkler, Crack, Serial, Warez v.b Yasadışı Paylaşımları Derhal Editor ve Moderatörlere Bildiriniz..

iXir Forum » HAZIR SISTEMLER » Joomla » Joomla Kurulumu (Resimli anlatım.)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright iXir Computer © 2024 Tüm Hakları Saklıdır